Kawasaki KLX110RL and KLX 140RF Launched
October 27, 2023 by Hamza Mir Leave a Comment
The Kawasaki KLX range has been updated for 2024 with the KLX 110RL and KLX 140R F.
The Kawasaki KLX110RL features a 112-cc, four stroke,single cylinder,SOHC mated to four-speed multi-disc manual clutch.In the braking department we have 90mm front and 110mm rear drum brakes. The KLX 110RL has special suspension components with a 30mm  telescopic front fork and a rear monoshock. The KLX110RL is priced at Rs 3.12 lakh (ex-showroom)